Vipps utvider global tæpping til Android
Nå kan også de med Android-mobil tæppe med Vipps overalt i Norge og resten av verden. Dette er gode nyheter for alle vippsere, og kanskje særlig for bonusjegerne.

For noen få uker siden lanserte Vipps global tæpping for iPhone-brukere med både Visa og Mastercard i Vipps. Nå får også Android-brukere den samme muligheten. Dermed kan alle vippsere betale med mobilen på alle terminaler, både i og utenfor Norges grenser.
Vipps er til for alle, og nå kan både Android- og iPhone-brukere tæppe på den oransje måten. Du kan betale med mobilen på ferie i utlandet, på jobbtur, på restauranten på hjørnet eller hvor som helst hvor det er en betalingsterminal.Vipps-sjef, Rune Garborg
Foreløpig er det kundene i DNB, SpareBank1-bankene, Eika-bankene, BN Bank, SEB og Sparebanken Møre som kan aktivere Visa og Mastercard for å tæppe med Vipps overalt. Parallelt jobbes det for å få med enda flere banker. Enkelt å høste bonuser Bonusjegerne er kanskje den gruppen med vippsere som setter størst pris på at man nå kan tæppe med Mastercard overalt. Du får nemlig automatisk bonuspoengene dine, enten du tæpper eller netthandler. Og du trenger ikke å ha Mastercard for å høste poeng med Vipps. – Hvis du tæpper med Vipps i matbutikken, får du automatisk bonuspoeng hos REMA 1000 og Trumf-bonus hos NorgesGruppen-butikker som Kiwi, Meny, SPAR og Joker. Det eneste som kreves, er at du betaler med kortet du har registrert i bonusprogrammet, sier produktsjef Johannes Jakobsen. Han forteller at vippsere også kan å legge fordelskortene sine fra ulike andre kundeklubber inn i Vipps, og scanne dem fra samme skjerm som du tæpper fra. – Da slipper du å åpne en annen app eller å si telefonnummeret ditt høyt i kassen, som vi vet mange syns er knotete, sier Jakobsen.